عنوان(مطالعه وبررسی چگونگی جذب آب وتوزیع رطوبت در پرده های عایق GCL)

مشخصات نویسندگان مقاله فضل الله سلطانی - استادیار گروه خاک و پی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان سعید فرخنده - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی خاک و پی دانشگاه فردوسی مشهد چکیده مقاله: به طور کلی پرده های عایق GCL، مصالحی مرکب از یک لایه رس از جنس بنت...
عنوان(مطالعه وبررسی چگونگی جذب آب وتوزیع رطوبت در پرده های عایق GCL)|50037813|fxh874209|
هم اکنون فایل با مشخصه ی مطالعه وبررسی چگونگی جذب آب وتوزیع رطوبت در پرده های عایق GCL وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله

فضل الله سلطانی - استادیار گروه خاک و پی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی کرمان
سعید فرخنده - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی خاک و پی دانشگاه فردوسی مشهد


چکیده مقاله:

به طور کلی پرده های عایق GCL، مصالحی مرکب از یک لایه رس از جنس بنتونیت محصور شده بین حصیرهای پلیمری می باشد. در حال حاضر این پرده ها در سیستم های عایق بندی و زهکشی سازه های مرتبط با آب یا سایر سیالات کاربرد وسیعی دارند مهمترین عامل جهت عایق شدن مصالح فوق، جذب آب توسط بنتونیت می باشد که دراین صورت بنتونیت به صورت خمیری محصور شده بین حصیرهای پلیمری بوجود می آید. دراین مقاله سعی شده است چگونگی جذب آب و توزیع رطوبت در چند نمونه از پرده های عایق GCL توسط روشهای پیشنهادی آزمایشگاهی بررسی گردد که نتایج حاصله نشان دهنده عدم یکنواختی توزیع رطوبت در پرده عایق GCL می باشد و شاید بتوان ای عامل را یکی از نقاط ضعف این پرده دانست. نتایج آزمایشات نشان میدهد که جذب رطوبت توسط پرده های عایق مورد مطالعه، به دو عامل زمان و تنش وارده بستگی دارد.


کلیدواژه‌ها:

پرده های عایقGCL - رطوبت - جذب آب


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


سلطانی, فضل الله و سعید فرخنده، ۱۳۸۹، ، پنجمین کنگره ملی مهندسی عمران، مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (سلطانی, فضل الله و سعید فرخنده، ۱۳۸۹)
برای بار دوم به بعد: (سلطانی و فرخنده، ۱۳۸۹)مطالب دیگر:
🔗آلودگي صوتي🔗گزارشات انجام آزمايشات ميكروبيولوژي محيطي🔗عناصر و عوامل هواشناسي🔗سيستم بركه هاي تثبيت فاضلاب🔗مدیریت بحران🔗بررسي اجراي موضوعات HSE در اجراي پروژه هاي مختلف و عمليات عظيم پيمانكاري🔗وضعيت شبكه آب و فاضلاب شهرستان محمودآباد از توابع استان مازندران🔗يك فعاليت وابسته به زمان و مدل انتخاب سفر با گزينه هاي چند تايي محل پاركينگ🔗مقايسه فرمولاسيونهاي مبدأ – مقصد🔗مدل هاي جريان ترافيك ماكروسكوپي درجه اول، مدلسازي تقاطع مدلسازي شبكه🔗اعتبار جريان ترافيك بزرگراه، يك مفهوم تصادفي از ظرفيت🔗جهش در جمعيت هاي طبيعي از سرخس Onoclea Sensibilis در حضور مواد جهش زاي خاك🔗ايجاد جهش هاي قابل توارث DNA توسط آلودگي هوا🔗تاثير جهش زايي Cochlospermum Regium در سكوهاي جنسي دروزوفيل نر🔗اندازه گيري ميزان جهش زايي علف كش ها در آزمون لكه هاي بال مگس سركه🔗آزمون ايمز🔗جهش زايي مولكلوهاي زيستي🔗دفع مواد زائد خطرناك مايع🔗روشهاي موجود براي بررسي شبكه حمل و نقل بعد از بروز زلزله🔗مديريت پسماندهاي بهداشتي و درماني🔗پارک ساعی🔗آفت‌كشها🔗بررسي وضعيت پرندگان باغ وحش تهران🔗عبادت چیست🔗تعريف و اثبات عصمت پيامبران و امامان