عنوان(68-بررسی آسیب پذیری ساختمانهای بتن مسلح خمشی با استفاده از شاخص خسارت پارك-انگ (مطالعه موردی زلزله های طبس و منجیل))

مشخصات نویسندگان مقاله بررسی آسیب پذیری ساختمانهای بتن مسلح خمشی با استفاده از شاخص خسارت پارک-انگ (مطالعه موردی زلزله های طبس و منجیل) مهدی نیکو - کارشناسی ارشد مهندسی عمران-سازه ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول آزاده امیری - دانشجوی دکتری جغرافیا ،...
عنوان(68-بررسی آسیب پذیری ساختمانهای بتن مسلح خمشی با استفاده از شاخص خسارت پارك-انگ (مطالعه موردی زلزله های طبس و منجیل))|50063906|fxh874209|
هم اکنون فایل با مشخصه ی 68-بررسی آسیب پذیری ساختمانهای بتن مسلح خمشی با استفاده از شاخص خسارت پارك-انگ (مطالعه موردی زلزله های طبس و منجیل) وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مشخصات نویسندگان مقاله بررسی آسیب پذیری ساختمانهای بتن مسلح خمشی با استفاده از شاخص خسارت پارک-انگ (مطالعه موردی زلزله های طبس و منجیل)

مهدی نیکو - کارشناسی ارشد مهندسی عمران-سازه ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول
آزاده امیری - دانشجوی دکتری جغرافیا ، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز
محمد نیکو - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر
مژده آریانفر - کارشناسی ارشد جغرافیا ، دانشگاه تهران


چکیده مقاله:

در ارزیابی آسیب پذیری سازه های بتنی نحوه برخورد مناسب با پدیده زلزله و پیش بینی صحیح و دقیق اثرات آن برسازه از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. با رخ دادن زلزله های بزرگ و مخرب در چند دهه اخیر همچنین توسعه روش های مطالعاتی و امکانات آزمایشگاهی ثابت شده است که افزایش مقاومت سازه به عنوان تک پارامتر طراحی در روش سنتی نمی تواند به تنهایی ایمنی کافی را تأمین نموده و یا خسارت سازه ای را کاهش دهد.امروزه یکی از پارامترهایی که در نگرش نوین پژوهشگران به رفتار سازه ها مدنظر قرار گرفته، مفهوم انرژی در سازه ها می باشد. انرژی هیسترتیک که پس از رخدادتسلیم و در حلقه های هیسترزیسآن تلف می شود اثر بسیار عمده ای در ایجاد خسارت سازه ای سیستم دارد و مهم ترین جزء معادله انرژی وارده به سازه هااست. لذا کنترل این مقدار انرژی، می تواند به کنترل رفتار سازه و میزان خسارت آن رهنمون گردد. میزان انرژی هیسترتیک در یک سازه می تواند شاخصی از سطح خسارت وارده و یا میزان نرمی آن باشد. در این مقاله برای ارزیابی آسیب پذیری قاب های بتنی خمشی از شاخص خسارت پارک-انگ به علت تأثیر انرژی هیسترتیک در آن استفاده شده است. بدین منظورتعدادی قاب بتنی خمشی که بارگذاری جانبی آن مطابق ضوابط مندرج در آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله (استاندراد 2800 – ویرایش سوم) می باشد انتخاب و طراحی شده اند. قاب تحت سه زمین لرزه طبس، منجیل، السنترو با استفاده از نرم افزار ( 6.0 IDARC2D(ver تحلیل دینامیکی غیر خطی شده و میزان خسارت وارده بر هر طبقه محاسبه شده است. در ادامه نمودارهای درصد توزیع انرژی هیسترتیک drift نسبی طبقات و توزیع خسارت در هر طبقه رسم شده است. با توجه به نمودارهای توزیع خسارت و انرژی هیسترتیک در طبقات می توان نتیجه گرفت که تمرکز خسارت و انرژی در یک یا چند طبقه می باشد که این امر موجب عدم بهره برداری از حداکثر ظرفیت سیستم می باشد ، ،بنابراین تک پارامتر مقاومت در طراحی لرزه ای کافی نبوده و می بایست از پارامتر دیگری به نام انرژی هیسترتیک در طراحی سازه ها استفاده نمود .


کلیدواژه‌ها:

ارزیابی آسیب پذیری - انرژی هیستریک - قابهای بتنی خمشی - خسارت پارک-انگ


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


نیکو, مهدی؛ آزاده امیری؛ محمد نیکو و مژده آریانفر، ۱۳۸۷، بررسی آسیب پذیری ساختمانهای بتن مسلح خمشی با استفاده از شاخص خسارت پارک-انگ (مطالعه موردی زلزله های طبس و منجیل)، چهاردهمین کنفرانس دانشجویان مهندسی عمران سراسر کشور، سمنان، دانشگاه سمنان


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (نیکو, مهدی؛ آزاده امیری؛ محمد نیکو و مژده آریانفر، ۱۳۸۷)
برای بار دوم به بعد: (نیکو؛ امیری؛ نیکو و آریانفر، ۱۳۸۷)مطالب دیگر:
📝پاورپوینت مزاج شناسی📝پاورپوینت انواع روش تدریس📝پاورپوینت مفهوم ارائه شفاهي و سخنرانی📝تحقیق اصول و راهکارهای مدیریت بحران📝پاورپوینت روش هاي دست يابي به توسعه اقتصادي📝پاورپوینت مدل هاي رشد اقتصادی📝پاورپوینت تجزیه و تحیل تکنیکال📝کتاب Acca: Paper F7: Financial Reporting📝فایل اکسل تبدیل عدد به حروف📝تحقیق انواع موتورهای الکترونیکی و هدف استفاده از آن📝تحقیق آسیب های جرایم رایانه ای📝پاورپوینت مباحث تئوری حقوق تجارت درس حسابداری شرکت ها📝پاورپوینت آشنایی با کلیات حقوق اداری📝مجموعه قالب های پاورپوینت آماده برای رشته معماری📝پاورپوینت دوران نامزدی تا زندگی مشترک📝تحقیق حقوق كودك آزاري در جامعه📝تحقیق هرمنوتیک و معماری📝تحقیق نوزایی شهری و شهر سالم در شهرسازی📝فایل اکسل تعرفه خدمات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح سال 1397📝تحقیق مقايسه رفتار مکانيکی خاک های مخلوط با رفتار خاک های رسی با استفاده از تحليل عددی📝پاورپوینت کاربرد مصالح ژئوسنتتیک در بهسازی زمین به زبان انگلیسی📝پاورپوینت کاهش پتانسیل روانگرایی با استفاده از ستون های شنی به زبان انگلیسی📝تحقیق نمای ساختمان و انواع آن📝تحقیق هوش هیجانی کودکان چه تاثیری بر پیشرفت آن ها دارد؟📝تحقیق چگونه می توان اعتماد به نفس کودک را افزایش داد؟